Oficjalny Sklep Mazowieckiego Centrum mikroorganizmów ProBio Emy, Mikroorganizmy dla rolnictwa, zwierząt, ludzi i domuMapa sklepu

Stosowane wyroby: ProBiotyk Em15, EmFarma, EmFarma Plus, Bokashi

Systematyczne stosowanie preparatów z mikroorganizmami wpływa na:

  • poprawę kondycji zwierząt,
  • regulację procesów trawiennych,
  • łagodnieszy przebieg zatruć pokarmowych,
  • zmniejszenie występowania stanów zapalnych,
  • ograniczenie występowania biegunek,
  • likwidację grzybić i ogranieczenie chorób skóry,
  • zwiększenie przyrostu masy zwierząt,
  • ograniczenie występowania chorób dróg oddechowych.

 

Dodatek do paszy: do paszy płynnej dodajemy 1-2litry ProBiotyku Em15/1 tonę lub 3litry/ 1 tonę paszy suchej. Wspiera to wypieraniu pleśni, zapobiegając powstawaniu mykotoksyn. Do paszy można również dodawać Bokashi w ilości 3-5kg/1 tonę suchej paszy.

Nie należy dodawać ProBiotyku Em15 do pasz gotowych z zakwaszaczem!

Dawki specjalne: maciory - na 14 przed i do 10-12 dni po oproszeniu - ProBiotyk Em15 100-125ml/1 szt. podczas każdego karmienia. Prosięta - zaraz po urodzeniu dodajemy kilka kropel (ok 5ml) ProBiotyku Em15/1 prosię. Warchlaki - do 20ml ProBiotyku Em15/1 szt. dziennie. Tuczniki - 20-30ml ProBiotyku Em15/ 1szt.

Rewitalizacja wody: stosujemy 3-4 litrów ProBiotyku Em15/1000 litrów wody.

Opryski w chlewni. Likwidacja odorów: tam gdzie mamy do czynienia z chowem na rusztach, należy przede wszystkim zadbać o utrzymanie procesu fermentacji gnojowicy znajdującej się w zbiornikach pod rusztami i szczepić gnojowicę. Pierwsze szczepienie zgromadzonej gnojowicy należy wykonać stosując min. 2 litry EmFarma Plus/1 m³ gnojowicy. Staramy się wprowadzić EmFarmę Plus na dno zbiornika, tak aby mikroorganizmy znalazły się we frakcji stałej zalegającej na dnie.  Jednocześnie kojce spryskujemy roztworem EmFarmą uwodnioną 10-krotnie. W początkowym okresie wymagane są częstsze opryski – do dwóch w tygodniu. Po pierwszym miesiącu, jeżeli zmniejszy się siła wyczuwanego odoru, można zabiegi ograniczyć do jednego w tygodniu. Szczególną uwagę należy przywiązywać do kanałów gnojowicowych.

W miejscach gdzie systematycznie usuwa się obornik, należy szczepić świeżą ściółkę (np.przy pomocy opryskiwacza) stosując minimum 1 litr EmFarma/1 m³ uwodniony 10-krotnie.
 
W przypadku chowu świń na ściółce głębokiej należy dokładnie wykonać pierwsze szczepienie obornika stosując od 3 do 5 litrów EmFarma/1 m³ obornika, lub 2-3 litry EmFarma Plus. Należy użyć takiego rozcieńczenia wodą, aby dobrze i dokładnie nasączyć obornik.
Przy wysokości warstwy obornika przekraczającej 40-50 cm, poza zabiegiem powierzchniowym, należy dodatkowo wlać roztwór wody z EmFarma Plus w  otwory wykonane np. kołkiem. Dalsze zabiegi w postaci oprysków (takie same jak opisane wyżej) w zupełności pozwalają, aby obornik został prawidłowo zaszczepiony i fermentował w miejsce dotychczasowego zagniwania.
Świetnym wsparciem dla EmFarmy Plus aplikowanej do obornika jast Bokashi, które rozsypujemy w kojcu w ilości 50g/m².
Uwaga! Skuteczność działania ProBio Emów™ zależy w dużej mierze od dokładności wykonywanych zabiegów. Dlatego opryskując posadzki, ściany, ruszta, warto najpierw spłukać je wodą z niewielką ilością EmFarmy: 1 litr EmFarmy/50 litrów wody i dopiero tak przygotowane powierzchnie opryskać 10% roztworem EmFarma™ (1 litr EmFarma™/9 litrów wody).
 
EmFarmę stosujemy też we wszystkich pomieszczeniach towarzyszących chlewni, w tym socjalnych, spryskując posadzki, ściany, sufity jaki  odzież  roboczą roztworem EmFarma uwodnionym w proporcji 1:10.