Oficjalny Sklep Mazowieckiego Centrum mikroorganizmów ProBio Emy, Mikroorganizmy dla rolnictwa, zwierząt, ludzi i domuMapa sklepu

Stosowane wyroby: EmFarma, ProBiotyk Em15


Preparaty z mikroorganizmami przyczyniają się do likwidacji odorów pochodzących z emisji gazów tj.: amoniaku czy siarkowodoru, redukcji insektów tj.: much, komarów, eliminacji tworzenia się pleśni na kiszonkach, podnoszenia walorów smakowych paszy i zwiększenia stopnia jej wykorzystania, blokowania rozwoju bakterii coli, regulacji pH, pełnią rolę zakwaszacza i regulatora, likwidują grzybic, ograniczają potrzeby stosowania antybiotyków oraz środków dezynfekujących. 


Zasiedlanie ProBio Emami obory: pierwszy zabieg wykonujemy 10 % roztworem EmFarma czyli 1 litr preparatu na 9 litrów wody spryskując całą oborę. W zależności od ilości ściółki i odchodów oraz systemu wietrzenia stosujemy  5 - 10 litrów EmFarma na 100m2. W pierwszym tygodniu stosowania zabieg wykonujemy 2 - krotnie. W następnych tygodniach zabiegi wykonujemy systematycznie raz w tygodniu stosując 2-5 litrów EmFarmy/100 m2. 
Zamiast oprysków można stosować zamgławianie używając 1 litr EmFarmy na 50-200 m3, w uwodnieniu 2-3 krotnym. Zabieg należy wykonywać 2 do 3 razy w tygodniu.


Zakiszanie kiszonek: stosować od 0,3 do 2 litrów Pro-Biotyk Em15/1 tonę zakiszanego materiału. Sianokiszonki z traw i lucerny w belach zakiszać w większej dawce 0,3-0,7 litrów ProBiotyku Em15/1 belę. Preparat rozcieńczać w takiej ilości wody by było możliwe równomierne jego rozprowadzenie. Do zakiszania w pryzmie dodawać 0,3- 0,5 litra Pro-Biotyk Em15/1 tonę kiszonki kukurydzy, 1-1,5 litra/1 tonę kiszonki traw i lucerny i do 2 litrów/1 tonę zakiszania nasion kukurydzy. 


Rewitalizacja wody: 1 litr ProBiotyku Em15/1000 litrów wody podawanej dziennie. Tak przygotowaną wodę podawać min. raz w tygodniu. Doskonale oczyszcza organizm i wzmaga trawienie. 


Dodatek do pasz: 50-70 ml ProBiotyku Em15/ 1 krowę, a 20 ml na 1 cielę. Dawki dodawać do paszy 1-2 razy w tygodniu. Rozcieńczamy w takiej ilości by można było swobodnie rozprowadzić roztwór na paszę. Jeśli karmimy kiszonkami zaszczepianymi ProBio Emami to nie mam potrzeby dodawać ProBiotyku do paszy. Dla cieląt podawać mleko z dodatkiem 10 ml ProBiotyku Em15. Nie należy dodawać ProBio Emów do zakwaszonej karmy. 
W przypadku występowania biegunki stosować:
Zwierzęta dorosłe - 0,5 do 1 litr ProBiotyku Em15, powtarzać od 2 do 3 razy.
Cielęta małe - podawać jednorazowo 50-100 ml ProBiotyku Em15.
Cielęta starsze - podawać jednorazowo 150-250 ml ProBiotyku Em15. Koniecznie opryskać co 2-3 dni cielętnik w uwodnieniu 1:9. 
 
Zabezpieczanie przed pleśnieniem magazynowanej słomy i siana: stosujemy jednorazowy oprysk 1 litr EmFarma/1 tonę słomy i siana w jak najmniejszym uwodnieniu. W przypadku miejscowego wystąpienia pleśni wykonać ponowny oprysk. 

Zabezpieczenie wymion i strzyków przed infekcjami: przecierać wymiona szmatką zwilżoną w 5-10 krotnie uwodnionym ProBiotyku Em15. Strzyki zaślepiać poprzez zanurzenie w roztworze. Czynności te wykonujemy wyłącznie po udoju. Nie stosować przed udojem, ponieważ może to zwiększyć ilość drobnoustrojów w mleku. Zaleca się prze udojem przemyć wymiona letnią wodą. W czasie występowania mrozów zabezpieczanie strzyków probiotykami może powodować ich pękanie. Apelujemy by zabezpieczanie strzyków wykonywać z rozwagą.

Wypieranie przyczyn infekcji skóry: spryskiwać lub przecierać chore miejsca ProBiotykiem Em15 bez dodatkowego uwodnienia. W przypadku występowania grzybic czy parcha spryskiwać co kilka dni 100 % roztworem ProBiotyku Em15 lub EmFarma. Można preparaty rozcieńczać 3-4 krotnie wodą. 


Czyszczenie stanowisk udoju i osprzętu: brud zawłaszcza tłuszcz usuwać za pomocą EmFarmy. Do nawilgocenia miejsc, które mają być czyszczone stosuje się 1 część EmFarmy i 30-50 część wody.