Centrum mikroorganizmów ProBio Emy, Mikroorganizmy dla rolnictwa, zwierząt, ludzi i domuMapa sklepu
EMULPAR 940 EC 1l BAYER MSZYCE PRZĘDZIORKI WCIORNASTKI Powiększ do pełnego rozmiaru

EMULPAR 940 EC 1l BAYER MSZYCE PRZĘDZIORKI WCIORNASTKI

Receptura Emulpar 940 EC oparta jest na naturalnym oleju roślinnym, co powoduje, że produkt jest bezpieczny dla roślin. Jest produktem o działaniu kontaktowym, przeznaczonym do mechanicznego zwalczania owadów oraz roztoczy. Mechanizm jego działania polega na blokowaniu układu oddechowego szkodników. Polecany do roślin ozdobnych oraz sadowniczych.

Więcej szczegółów

19,79 zł

Obniżka!

-34%

29,99 zł

!!!Uwaga wyprzedaż !!!
Krótki termin przydatności: 22.02.2019
Emulpar 940 EC jest skutecznym preparatem w walce ze szkodnikami takimi jak: mszyce, przędziorki, miseczniki, wciornastki, mączliki. Produkt o działaniu kontaktowym i jego zasada działania polega na bezpośrednim oddziaływaniu na organizmy poprzez wytworzenie cienkiej, lepkiej powłoki, która blokuje układ oddechowy szkodników. 

 

Preparat Emulpar 940 EC zawiera w swoim składzie 94% oleju rydzowego oraz emulgatory. Połączenie tych substancji umożliwiło łatwe łączenie produktu z wodą i przygotowanie cieczy użytkowej o odpowiedniej koncentracji jako produktu do mechanicznego zwalczania szkodliwych owadów i roztoczy.

 
Emulpar 940 EC jest skutecznym preparatem w walce ze szkodnikami takimi jak: mszyce, przędziorki, miseczniki, wciornastki, mączliki. Produkt o działaniu kontaktowym i jego zasada działania polega na bezpośrednim oddziaływaniu na organizmy poprzez wytworzenie cienkiej, lepkiej powłoki, która blokuje układ oddechowy szkodników. 
 
Warunkiem wysokiej skuteczności jest dokładne naniesienie roztworu na zasiedlone liście (także ich dolną stronę) i pędy.

Ogólne uwagi:

Zabieg tym produktem dobrze jest wykonać przed wieczorem, kiedy temperatura obniża się, podobnie jak w przypadku innych środków. Zaleca się stosowanie w temperaturze nie przekraczającej 24 oC, co pozwala na dobre pokrycie cieczą roboczą liści i pędów oraz obecnych na nich szkodników. Ze względu na sposób działania, preparat powinien być naniesiony na dolną stronę liści, gdzie żerują szkodniki.

 

Zalecane stężenie preparatu Emulpar’ 940 EC to 0,9–1,2% czyli 9 –12 ml w 1 l wody. Dawka cieczy na ar zależy od wielkości roślin, 5 –10 l/ar, zwykle zaleca się 7,5 l/ar lub taka ilość cieczy użytkowej, by zapewnić dokładne pokrycie roślin roztworem.

 

Drzewa i krzewy owocowe: na jabłoni może być użyty wczesną wiosną, w okresie tuż przed wylęganiem się larw z jaj zimowych, wówczas należy dokładne pokryć cieczą pnie i pędy, ale także podczas okresu wegetacji, zależnie od potrzeby. Ilość cieczy użytkowej dobrać w zależności od wielkości korony drzew rozstawy rzędów tak , aby zapewnić dokładne pokrycie roztworem. 

 

Truskawki: na truskawce pod koniec kwitnienia wylęgają się larwy z jaj złożonych przez samice, które przezimowały i może to być dobry termin zastosowania preparatu. Ogólne: zależnie od potrzeby, przed i po kwitnieniu, a nawet na krótko przed zbiorem owoców, bez obawy o pozostałości substancji chemicznych w owocach, ale także po zbiorze. 

 

Maliny: na malinie owocującej na pędach drugorocznych może być zastosowany pod koniec kwitnienia . Natomiast na malinie owocującej na pędach jednorocznych może być stosowany w maju, czerwcu i lipcu, a nawet w sierpniu, zależnie od potrzeby. 

 

Warzywa polowe i pod osłonami, rośliny ozdobne liściaste i iglaste, zioła: ilość cieczy użytkowej dobrać w zależności od wielkości roślin tak , aby zapewnić dokładne ich pokrycie roztworem. 

 

Dawkowanie:

0,9%-1,2% 90-120 ml preparatu w 10 l wody

Pojemność: 1L

Kleszcze

Emulpar 940 EC jest polecany w walce z kleszczami. W celu zwalczenia kleszczy w ogrodzie należy dokładnie opryskać rośliny. Przy dużym występowanu oprysk należy powtarzać regularnie co 7-10 dni.